czwartek, 13 lutego 2020

Bóg moją opokąZadowolenie to celebracja łaski. Zadowolone serce jest zaspokojone poprzez Dawcę i dlatego wolne od pragnienia kolejnego daru.
Grzech wywołuje w nas dwa bardzo istotne skutki. Po pierwsze, powoduje, że ​​wszyscy umieszczamy się w centrum naszego prywatnego świata, tak że wydaje nam się, że życie kręci się wokół nas. W tym zaabsorbowaniu samymi sobą jesteśmy nadmiernie kierowani przez nasze pragnienia, potrzeby i uczucia. Dlatego jesteśmy o wiele bardziej świadomi tego, czego nie posiadamy, niż wielu wspaniałych błogosławieństw, którymi zostaliśmy obdarzeni. Ponieważ jesteśmy skupieni na sobie, zwykle skrupulatnie prowadzimy także tabele zestawień, stale porównując to, co mamy z tym, co posiadają inni. To życie wypełnione niezadowoleniem i zazdrością. Zazdrość jest zawsze samolubna. 
Istnieje jeszcze jeden równie ważny wpływ grzechu na nasze życie. Sprawia, że ​​patrzymy tylko na to, co nas otacza zamiast patrzeć w górę. Dlatego szukamy życia, nadziei, spokoju, odpoczynku, zadowolenia, tożsamości, znaczenia, celu, wewnętrznego spokoju i motywacji do działania w tym, co stworzone. Problem polega na tym, że nic, co stworzone nie może ci tego ofiarować. Stworzenie nie zostało zaprojektowane z myślą o zadowoleniu twojego serca, ale by wskazywać na Tego, który jako jedyny może zaspokoić pragnienia twojego serca. Wielu ludzi obudzi się dzisiaj i będzie oczekiwać, że to, co stworzone, będzie ich wybawcą, to znaczy, ofiaruje im to, co tylko Bóg jest w stanie zapewnić. 
"Kogóż ja mam w niebie, jeżeli nie Ciebie? Bez Ciebie nic też nie cieszy mnie na ziemi! Choćby osłabło me ciało i serce, Bóg mą opoką, mym działem na wieki!" (Psalm 73:25-26). To słowa człowieka, który poznał sekret zadowolenia. Kiedy jesteś usatysfakcjonowany dzięki Dawcy, ponieważ znalazłeś w Nim życie, którego szukałeś, uwalniasz się od nienasyconego poszukiwania zaspokojenia, które zniechęca do życia tak wielu ludzi. Prawda jest taka, że twoje serce będzie odpoczywać tylko wtedy, gdy znajdzie swój odpoczynek w Nim. 
Oto jeden z najpiękniejszych owoców łaski — serce, które jest zadowolone, przepełnione uwielbieniem, a nie wysuwające wciąż nowe żądania. Pełne radosnej wdzięczności, a nie niepokoju związanego z niezaspokojeniem. Jedynie łaska może umożliwić nam takie spokojne życie. Czy sięgniesz po nią już dziś? 

New Morning Mercies: A Daily Gospel Devotional Paul David Tripp

„Zaś pobożność jest wielkim zyskiem pośród samowystarczalności. Bo niczego nie wnieśliśmy na świat, więc oczywiste, że i wynieść coś nie możemy; a mając wyżywienia i okrycia, będziemy z nich zadowoleni. Zaś ci, co postanawiają się wzbogacić, wpadają w doświadczenie, sidło oraz liczne, bezmyślne i szkodliwe pożądania, które pogrążają ludzi aż do ruiny i zatracenia. Gdyż korzeniem wszystkich złych rzeczy jest ukochanie pieniędzy, po które niektórzy sięgając, zostali sprowadzeni z drogi wiary oraz dręczą się licznymi boleściami.”
‭‭Pierwszy list do Tymoteusza‬ ‭6:6-10‬ ‭NBG‬‬
 💗💗💗

Każdego dnia przyłapuje się na tym, iż jest we mnie mało pokory... A czy Ty też czasami zauważasz, że Twoje ego, chciejstwa i pragnienia biorą górę nad Twoim życiem i zabierają radość?

Kocham Was
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz