piątek, 17 stycznia 2020

Jezus - drzewo życia


Jedynym sposobem, w jaki możemy cieszyć się naszym "drzewem życia", jest wypełnienie celu naszego stworzenia. Jezus Chrystus modlił się o swoich uczniów, aby mogli doświadczać pełni Jego radości. Tym, co podtrzymywało radość Jezusa nie była kwestia trzymania się z dala od rzeczy przyziemnych, ale fakt, że miał Królestwo w sobie. Całe życie naszego Pana było zakorzenione w Bogu, w rezultacie On nigdy nie był zmęczony ani cyniczny.

W granicach narodzin i śmierci mogę robić to, co zechcę; jednak nie mogę się odrodzić, nie mogę też uniknąć śmierci, te dwie granice są kategoryczne. Nie mam nic wspólnego z ustalaniem limitów, ale w ich obrębie mogę tworzyć to, na co mam ochotę. To, czy jestem przygnębiony, czy radosny, zależy od tego, co robię w czasie pomiędzy istniejącymi limitami.

„Ale teraz idę do Ciebie, zatem to mówię na świecie, aby się napełniając mną, mieli w sobie radość.”
‭‭Ewangelia Jana‬ ‭17:13‬ ‭‬‬

Pytania do rozważenia: Jacy ludzie sprawiają, że staję się cyniczny? Dlaczego pozwalam, aby ich wartości i wybory pomniejszały moją radość? Kiedy pozwalam sobie na cynizm, co mówi to moich własnych wartościach? Jakich wyborów mogę dokonać, aby cynizm zastąpić radością? 

Cytaty zaczerpnięte z "Still Higher for His Highest", © Discovery House Publishers

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz