piątek, 8 listopada 2019

Zacząć swoje życie od NOWA


Gdyby tylko móc zacząć od nowa

Następny przełom na naszej drodze powrotnej do Boga nazywamy przebudzeniem do żalu. Pewnego ranka patrzysz na swoje życie i uświadamiasz sobie, że mimo twoich najlepszych starań udało ci się narobić niezłego bigosu. Przepełnia cię rozczarowanie i żal. Teraz, gdy widzisz wszystko jaśniej, chciałbyś dostać kolejną szansę. Jednak nie wydaje się to możliwe.
Czemu właściwie miałoby tak być?
Nie zniechęcaj się.
Wewnątrz każdego z nas jest przekonanie, że u początku naszego istnienia leżały dobro i miłość i do nich zostaliśmy stworzeni. Kiedy sięgamy dna i zdajemy sobie sprawę jakiego bałaganu narobiliśmy w swoim życiu i co życie z nami zrobiło, mówimy: “Chciałbym móc zacząć od nowa”.
Piękne jest to, że możesz zacząć od nowa. Twoja intuicja podpowiadająca, że pochodzisz od dobroci i miłości jest absolutnie poprawna. Bóg pozwala ci zacząć od nowa.
Większość z nas, gdy chce zacząć od nowa, myśli o tym, aby po prostu wrócić do życia, jakie mieliśmy zanim wszystko się popsuło. Ale Bóg ma inne zamierzenia. On nie chce po prostu pomóc nam wrócić do lepszego życia, takiego, jakie sobie wyobrażamy. On chce, abyśmy doświadczyli zupełnie innego rodzaju życia. Kiedy odnajdujesz drogę do Boga zmienia się nie tylko twoja przyszłość, ale też przeszłość i teraźniejszość.
Czy jesteś gotowy na to, aby przestać egzystować dzień po dniu wśród bólu z przeszłości, braku celu w teraźniejszości oraz braku pewności co do swojej przyszłości? Twoja podróż, która oddala cię od żalu, a przybliża do twojego domu, do Boga, przybliża cię również do głębszego, bardziej prawdziwego życia — życia, które zaprasza cię, aby już dziś zacząć od nowa i aby zacząć żyć w sposób, jaki wyśnił dla ciebie Bóg. . . na zawsze.
Jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś wierzył, że Bóg pozwala ci zacząć od nowa już dziś? Jak zmieniłoby się to, jak patrzysz w przyszłość? ”
Dave Ferguson - Finding your way back to God

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz